Makita Lxt Akü Teknolojisi

Paylaş:

Gelişen Dünya teknolojisinde harici akü takviyesi ile çalışan ürünler, gün geçtikçe daha fazla önem kazanmaktadır. Günlük yaşantımızda temel ihtiyaç olarak kullanmış olduğumuz şahsi elektronik cihazlarımızda bile özellik olarak daha yüksek güce sahip pili olan cihazları tercih etmekteyiz. Bununla birlikte, zaman kavramını çok daha efektif kullanma gerekliliği bizleri pratik çalışma koşulları ile iş yapma yetisine zorlamaktadır. İşte tam da bu anlamda akülü el aletleri, tüm yaşantımızı kolaylaştıracak imkânlar sağlamaktadır. Elektrikli makinalarla genelde çalışmak, kablo sebebiyle daha zordur. İnşaat, otomotiv, uçak, ağır sanayi vb. daha birçok sektörlerde elektrikli el aletleri kullanmak, için metrelerce kablo çekilerek hem makinadan alınacak gücün düşmesine sebep verirken hem de insan sağlığını tehlike atarak zarar verici tehditler oluşturmaktadır. Makita olarak tüm kullanıcılar tarafından denenerek onaylanmış Li-İon akülü ürün grubu güçlü, hafif ve dayanıklı ürün seçenekleri sunmaktadır. Akülü ürünler kullanarak az zamanda çok daha fazla iş yaparken sağlığınızı da belirli seviyede korumuş olursunuz.

 

Sürekli Şarj

Tamamen boşalmasına gerek yoktur
Uzun Süre Saklanabilir

Uzun süre kullanılmadığında çok az şarj kaybı olur.

Darbe Emme Özelliği

Ağır hizmet dış korumasıyla darbelere karşı dayanıklıdır
18v Lityum-ion 5.0Ah (BL1850)
45 dakika şarj süreli üstün 5,0 Amper akü.
3,0 Amper ve 4,0 Amper aküler ile aynı boyut ve aynı ağırlıktadır.
18v Lityum-ion 4.0Ah (BL1840)
36 dakika şarj süreli üstün 4,0 Amper akü.
3,0 Amper ve 5,0 Amper aküler ile aynı boyut ve aynı ağırlıktadır.
18v Lityum-ion 3.0Ah (BL1840)
22 dakika şarj süreli üstün 3,0 Amper akü. 4,0 Amper ve 5,0 Amper aküler ile aynı boyut ve aynı ağırlıktadır.

14,4V Lityum-ion 3.0Ah (BL1840)
22 dakika şarj süreli üstün 3,0 Amper akü.


Normal Dağılmış Şarj
 


Anormal Dağılmış Şarj

Düzgün Dağılmış Şarj

Makita aküleri içinde bulunan pillerin, şarj ve deşarj sırasında düzgün ve eşit bir şekilde yüklenir ve boşaltır. Optimum şarj sayesinde pil ömürleri uzar ve aküden alınan verim maksimum seviyeye ulaşır. Diğer markalardaki piller ise anormal ve düzensiz bir şekilde dolar ve boşalır. Uzun kullanımlarda akü içindeki piller arızalanır ve istenilen verim alınamaz.

Uzun Çalışma Süresi
Makita’nın 18V ve 14,4V aküleri kullanım süresini kaydeden bir çip ile üretilmiştir. Akü şarja takıldığında bu verileri şarj cihazına aktarır
Dahili CPU
Dahili CPU pillerin durumunu kontrol ederek, ısınma, aşırı deşarj ve boşalma durumunda uyarı verir
Optimum Şarj
Kullanımdan sonra akü max sıcaklığa ulaşır ve şarj edilmesi için soğumaya ihtiyaç duyar. Makita akülerinin sürekli soğuk ve aşırı ısınmaya dayanıklı olduğundan soğumaya ihtiyaç duymaz ve oldukça kısa şarj süresi sunar.
Sürekli Şarj
Üstün Makita Lityum akü teknolojisi sayesinde akülerin enerji saklama yeteneği kaybolmadan istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz.