Leica Geosystems Türkiye sorumlusu Michael Liberati Ziyareti.

Paylaş:

Bu kapsamda ilk olarak Dudullu’da bulunan AKM Stone firması ziyaret edilerek cihaz hakkındaki görüşleri dinlendi. Hali hazırda üç farklı tipte CNC işleme makinasına sahip olan firma, yurt içi ve yurt dışından gönderilen projelerin kesimlerini gerçekleştirmektedir. Ziyaretimiz sırasında Avusturya’da açılacak Simit Sarayı şubesinin bankolarının ölçüleri Leica 3D Disto ile dijital şablon haline getirilmiştir. Firmayla yaptığımız ortak çalışma sonrasında hazırlanan Leica 3D Disto kullanıcı videosu, leicadistoturkiye youtube kanalında yayınlanmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=4inSRfdGQh0&t=103s

Kurtköy’de yapımı devam eden Adatıp şantiyesi peyzaj ve havuz uygulamalarında, Leica 3D Disto cihazı tercih edilmiştir. Dış mekanda yapılan zorlu ölçümlerde Leica 3D Disto yüksek hassasiyette dijital şablon almayı son derece kolaylaştırmış ve yüksek hassasiyette rölöve alımını olanaklı hale getirerek işlem süresini minimuma indirmiştir. Adapazarı Filiz Mermer firmasıyla yürütülen ortak proje sonrasında yapılan uygulama, tanıtım videosu haline dönüştürülmüş ve leicadistoturkiye youtube kanalına yüklenmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=cBb6TuO4_O8&t=57s

Kullanıcı ziyaretleri ve demo faaliyetleri çerçevesinde Balıkesir Çizgi Mermer firması ziyaret edildi. Firma makina parkurunda, gelişmiş CNC kesim makinaları mevcuttur. Sahadan ölçü alma işlemleri ise Leica 3D Disto ile yapılmaktadır. Zorlu projelere imza atan Çizgi Mermer firması, cihazdan son derece memnun olmakla beraber hali hazırda Sanayi Camii projesinde de cihazımızı kullanmaktadır. Kullanıcıyla ortak yürütülen proje kapsamında mevcut uygulama, kullanıcı tanıtım videosuna dönüştürülerek leicadistoturkiye youtube kanalına yüklenmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=vhNm8Nqc4kY&feature=youtu.be