23.İzmir Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı

Paylaş:

Leica Geosystems işbirliğiyle, 22-25 Mart 2017 tarihleri arasında 23.cüsü düzenlenen İzmir Doğal Taş ve Teknolojileri(MARBLE 23.rd) fuarında kullanıcılarla buluştuk. Ülkemizin farklı illerinden ve dünyanın muhtelif ülkelerinden gelen yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyle tanışma ve istişare imkanı bulduk.

D holü 133 No’da bulunan Leica standımızda Lino, Disto, S910 ve 3D Disto cihazlarının dört gün boyunca tanıtım ve demolarını gerçekleştirdik. Kurulan demo platformu üzerinde 3 boyutlu olarak alınan rölöve ve dijital şablonlar DXF uzantılı olarak AutoCAD programına doğrudan aktarıldı.

Disto serisi lazer metrelerimizden yeni 40m’lik Bluetooth’lu Disto D1 modeli çok beğenildi. “Leica Sketch” uygulamasıyla akıllı telefon ve tabletlere doğrudan veri aktarımına imkan sağlayan cihaz sayesinde ölçü alma işlemi, son derece hızlı ve pratik bir hale getirilmiştir.

Ayrıca, özellikle dış sahada lazer ışınının görülememesinden dolayı gündüz uygulama ve ölçüm yapamama şikayetleriyle bize gelen kullanıcılara kameralı Leica lazermetreleriyle demolar yapıldı ve çok beğenildi. Dış saha lazer metrelerinde kamera sistemini ilk uygulayan firma olan Leica, dokunmatik ve geniş açı lensine sahip 4.nesil lazermetreleriyle en zorlu ölçümleri, gündüz yoğun gün ışığı altında bile çok basit hale getirmektedir.

Genel ziyaretçi profiline baktığımız zaman; mermer uygulama firmaları, iç mimarlar, restoratörler, dış cephe firmaları ve maden ocak sahipleri gibi pek çok farklı sektör temsilcisiyle görüşme fırsatımız oldu.

Leica 3D Disto cihazının pek çok yeni uygulama videoları fuardaki standımızda ziyaretçilerimizin beğenilerine sunuldu.

Hali hazırda Leica 3D Disto cihazını kullanan pek çok kullanıcı fuarda standımızı ziyaret ederek, cihazdan memnuniyetlerini ifade ederek, yeni cihaz almayı düşünen ziyaretçilere tavsiyelerde bulundular. Leica Geosystems firmasının yetkililerinin destekleriyle bir fuar dönemi daha son derece yoğun ve verimli bir şekilde tamamlandı.